oktober 2017
« Avg   Nov »

Daily Archives: 30/10/2017

Požari na prometnih sredstvih

Dne 11.10 ob 7.59 uri je na hitri cesti v smeri Vipava–Razdrto, pred predorom Barnice, občina Vipava, zagorelo tovorno vozilo. Gasilci GRC Ajdovščina, PGD Vipava in PGD Podnanos so zavarovali kraj požara, pogasili goreči motor vozila in opravili pregled s termo kamero. Poškodovanih ni bilo.

Usposabljanje na temo prometna nesreča dveh osebnih vozil

V soboto 7.10.2017,  je potekalo usposabljanje na temo: “prometna nesreča dveh osebnih vozil”.

V prvem vozilu ni bilo poškodovanih, medtem ko je bila v prevrnjenem vozilu ujeta ponesrečena oseba z zlomom stegnenice. Vršila se je požarna straža, stabilizacija vozila v vseh smereh, ter tehnični poseg z razrezom bočnega dela vozila. Ponesrečenca se je iz vozila izneslo s pomočjo zajemalnih nosil, ter izvedlo popolno imobilizacijo.

Usposabljanje na temo razvoj požara v objektu

Dne 29.09 je v sklopu rednih petkovih usposabljanj potekalo predavanje na temo: “razvoj požara v objektu”. Član poveljstva Miloš Tutuš nam je teoretično in praktično prikazal razvoj požara v objektu in nevarnosti, ki ob nepravilnih taktičnih postopkih lahko pretijo gasilcem.

Požari na prometnih sredstvih

Dne 22.09 ob 17.56 uri je na avtocesti pri cestninski postaji Nanos v smeri Ajdovščine, občina Postojna, zagorel avtobus v motornem delu. Posredovali so gasilci PGD Vipava, Postojna, Razdrto, Ajdovščina in Podnanos, ki so zavarovali kraj dogodka in odklopili akumulator. Poškodovanih ni bilo.

Proslava 140 let PGD Vipava

V soboto, 16. septembra smo gasilci PGD Vipava s svečano akademijo obeležili 140 let uspešnega delovanja društva. Začetki gasilstva v Vipavi segajo v drugo polovico 19. stoletja, ko je skupina častnih mož na pobudo grofa Karla Lanthieria ustanovila požarno brambo, ki je z vzponi in padci preživela dve svetovni vojni in se razvila v opremljeno prostovoljno gasilsko društvo z dobro usposobljeno operativno enoto s 44 člani.

Tako dolga in uspešna zgodovina gasilstva potrjuje tudi nekaj pomembnih lastnosti, ki jih premorejo gasilci, in sicer solidarnost, vztrajnost in občutek za dobro organizacijo je poudaril slavnostni govornik državni sekretar mag. Miloš Bizjak.

Poleg državnega sekretarja, so se praznovanja visoke obletnice društva udeležili tudi podpredsednik Gasilske zveze Slovenije g. Jože Derlink, poveljnik regijskega štaba Civilne zaščite za severno primorsko regijo mag. Samo Kosmač in drugi visoki gostje ter prijatelji gasilci.